Sari la conținut

Recommended Posts

Salut! Doresc sa imi iau un SSD de 120GB compatibil cu laptop-urile de la Acer cu versiunile Espire.

Am buget de 150 de lei, vreau ceva ok, va rog sa nu raspundeti daca nu aveti habar.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pai in primul rand e cam greu sa gasesti un SSD la un pret sub 150 de lei. Insa eu am incercat, deci, poftim urmatoarea lista :

*  Kingston A400 - 120 GB, 111 Lei - aici.

*  Apacer AS350 PANTHER - 120 GB, 109 Lei - aici.

*  Adata Ultimate SU650 - 120 GB, 130 Lei - aici.

*  Toshiba 2.5 - 128 GB, 149 Lei - aici.

*  Kingston - 120 GB, 130 Lei - aici.

Ai de ales dintre 5 optiuni, primele 2 sunt de pe VEXIO, iar restul 3 sunt de pe OLX.ro. Sper ca te-am ajutat, am incercat sa caut ceva bun, si la un pret cat de cat decent.

Partajează acest post

Link spre post

Salut!

Inainte de a se recomanda ceva , ar fi bine sa stim model de Acer Aspire ai, deoarece nu toate SSD-urile sunt compatibile cu modelul pe care il ai tu.

Deasemenea , poti da o data aproximativa pentru achizitionarea produsului? 

@ySad_ , cum poti recomanda ceva la SH? Nu ai nicio garantie cum ca produsul recomandat de tine va fii conform imaginilor sau "detaliilor" date.

Plus ca nu se stie motivul vanzarii produsului respectiv, chiar daca are "garantie" , nu cred ca @Amnox va avea chef sa il tina cateva zile bune pe la garantie s.a.m.d.

Si nici macar nu stii modelul de laptop detinut de @Amnox pentru a da un raspuns concret.

Editat de Eternum

Partajează acest post

Link spre post
Acum 42 minute, Eternum a spus:

Salut!

Inainte de a se recomanda ceva , ar fi bine sa stim model de Acer Aspire ai, deoarece nu toate SSD-urile sunt compatibile cu modelul pe care il ai tu.

Deasemenea , poti da o data aproximativa pentru achizitionarea produsului? 

@ySad_ , cum poti recomanda ceva la SH? Nu ai nicio garantie cum ca produsul recomandat de tine va fii conform imaginilor sau "detaliilor" date.

Plus ca nu se stie motivul vanzarii produsului respectiv, chiar daca are "garantie" , nu cred ca @Amnox va avea chef sa il tina cateva zile bune pe la garantie s.a.m.d.

Si nici macar nu stii modelul de laptop detinut de @Amnox pentru a da un raspuns concret.

https://www.emag.ro/laptop-acer-aspire-e5-573g-55ke-cu-procesor-intelr-coretm-i5-4200u-1-60ghz-15-6-4gb-500gb-dvd-rw-nvidiar-geforcer-920m-2gb-linux-black-nx-mvmex-146/pd/DFQC92BBM/

Acesta este, doar ca am windows.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.