Sari la conținut
zaWolf69

Blocare pc.

Recommended Posts

Cand incerc sa descarc driver-ul de la amd pentru grafica, mi se blocheaza pc-ul si singura modalitate de a-l mai face sa mearga este sa reinstalez windows-ul.

I-am contactat pe cei de la suport, dar degeaba, mi-a zis sa contactez producatorul si asa mai departe.

Deci, ma poate ajuta cineva?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Problema poate fi una hardware si nu neaparat de soft.

Imi asum ca vorbesti despre o placa video dedicata si nu grafica integrata pe procesoarele Ryzen (2200G , 2400G etc)

Pentru inceput raspunde la cateva intrebari: 

1) Ce sistem detii? (pe partea de hardware, enumera componentele)

2) De cand ai placa video?

3) S-a mai intamplat acest lucru pana acum?

4) Ai incercat sa descarci driverele de pe site-ul producatorului (cele la zi) sau de pe CD-ul cu care a venit?

Poti raspunde la intrebarea de mai sus? (Ce windows folosesti?)

Editat de TOE

Partajează acest post

Link spre post
Acum 14 ore, TOE a spus:

Salut! Problema poate fi una hardware si nu neaparat de soft.

Imi asum ca vorbesti despre o placa video dedicata si nu grafica integrata pe procesoarele Ryzen (2200G , 2400G etc)

Pentru inceput raspunde la cateva intrebari: 

1) Ce sistem detii? (pe partea de hardware, enumera componentele)

2) De cand ai placa video?

3) S-a mai intamplat acest lucru pana acum?

4) Ai incercat sa descarci driverele de pe site-ul producatorului (cele la zi) sau de pe CD-ul cu care a venit?

Poti raspunde la intrebarea de mai sus? (Ce windows folosesti?)

Salut, folosesc windows 10 versiunea 1809, e placa video dedicata, si o am de 4 ani.

Nu, nu am avut antecedente in trecut, de cand a aparut windows 1809 am aflat de drivere si chestii. Si da, am instalat de pe site-ul producatorului, si cand mi-am cumparat pc-ul nu a venit cu niciun cd, btw.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 19 ore, alltherabbits_ a spus:

Salut, folosesc windows 10 versiunea 1809, e placa video dedicata, si o am de 4 ani.

Nu, nu am avut antecedente in trecut, de cand a aparut windows 1809 am aflat de drivere si chestii. Si da, am instalat de pe site-ul producatorului, si cand mi-am cumparat pc-ul nu a venit cu niciun cd, btw.

poate asta te ajuta https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-windows-10-crashing-issues-easily/

Partajează acest post

Link spre post

Care aveti probleme cu pc-ul contact me on discord.(il gasiti pe profil)

Doar daca vreti, nu va oblig,va ajut cu cea mai mare placere.

Editat de gurzunsebastian

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.