Sari la conținut

Recommended Posts

1. Problema (ce te deranjeaza): platforma care va rula serverul
2. Poza cu problema: -

3. Log server: -
4. Detaliaza problema (de cand apare problema): de azi
5. Cum ai incercat sa rezolvi (ce ai incercat sa faci): sa ma informez sau sa caut pe net si nimic

6. Platforma pe care ruleaza server-ul: papermc
7. Ce pluginuri ai instalate (insirati toate pluginurile): -

8. Versiunea plugin-urilor de pe server: 1.12.2+
9. Alte comentarii: Daca nu este sectiunea potrivita rog sa fie mutat. Am si eu o intrebare care este platforma cea mai buna pentru un server 1.12.2? papermc ori spigot? din cate stiu eu papermc se poate pica usor sau se va supra incarca. Am incercat spigot si prima oara am vazut acea problema ping mare aveam ping constat 50 iar pe papermc am 10-15 ping ajutor .

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea iti inteleg problema... Cred ca cea mai buna platforma pentru un server 1.8+ este Spigot. Daca ai 1.12.2+ https://getbukkit.org/get/Fpt2yFn7HRTrot5uE1b8NFWtpQlYITgK 

Daca vrei sa ai ping-ul mai mare iti recomand sa incerci să-ți verifici conexiunile la internet , sa verifici host-ul si sa incerci sa adaugi plugin-uri sa vezi daca se misca mai bine.

Editat de XCristi20

Partajează acest post

Link spre post

Papermc consuma mult mai putine resurse, pot spune ca e mai de buget, l-ai putea pune intr-un lobby dar spigot este superior, cu mult. Recomand spigot, este mult mai sigur si mult mai testat si pentru versiunile de minecraft mai noi (1.12+).

Partajează acest post

Link spre post
Acum 7 ore, XCristi20 a spus:

Nu prea iti inteleg problema... Cred ca cea mai buna platforma pentru un server 1.8+ este Spigot. Daca ai 1.12.2+ https://getbukkit.org/get/Fpt2yFn7HRTrot5uE1b8NFWtpQlYITgK 

Daca vrei sa ai ping-ul mai mare iti recomand sa incerci să-ți verifici conexiunile la internet , sa verifici host-ul si sa incerci sa daugi plugin-uri sa vezi daca se misca mai bine.

deci uite iti mai explic odata am avut eu hosting de la o firma si rulam pe platforma spigot serverul si aveam ping 40-50 constant. Dupa am avut certuri cu firma ca am pingu mare si la suspendat acm hostez de pe o alta firma si plus la asta mi'a zis un baiat de papermc ca este mult mai optimizat decat spigot si l-am incercat de la ping 40-50 a scazut la 15 ce ii ceva normal dar am auzit ca si se poate pica usor papermc

Partajează acest post

Link spre post

după părerea mea, spigot îți permite să faci cele mai multe lucruri și are cele mai multe opțiuni incluse. dar să nu uităm că adesea cantitatea nu înseamnă și calitate!

așadar, dacă dorești să ai un server foarte rapid, recomand paperspigot: https://yivesmirror.com/downloads/paper

papermc nu am încercat, dar presupun că este un fork de-al paperspigot-ului, deci este bun.

în orice caz, nu prea am mai auzit de astfel de probleme. nu știu la ce firmă ai hostat tu server-ul, dar de obicei nu ar trebui să ai mari probleme în ceea ce ține de ping.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum