Sari la conținut
Craft965

Aplicație Helper - [survival 1.12.2]

Recommended Posts

1. Cum te numești?: Vali

2. Nume în joc (nickname): Craft965

3. Vârstă: 14

4. Nume + ID Discord (spre exemplu, Gigel#1234, unde Gigel este numele, iar #1234 este ID-ul): TheRocco

5. Ce poți să aduci în plus echipei Staff-ului?: Multa activitate si ajutor pe chat.
6. Enumeră 3 calități pe care le ai: Rabdare, intelegere, implicare in ceea ce fac.

7. De ce să te alegem pe tine?: Deoarece am experienta si sunt destul de implicat si activ in ajutarea jucatorilor si moderarea pe chat.

8. Care este rolul principal al unui Helper?: Rolul principal al unui Helper este de a raspunde la intrebarile jucatorilor si de a sanctiona persoanele ce nu respecta regulametul serrverului.
9. Pe ce secțiuni ești vrei să primești acest grad?(maxim 3): Survival 
10. Ai întâmpinat probleme cu membrii personalului?: Nu.
11. Ai citit regulamentul?: Mc-ro

12. Descrie-te în minim 25 cuvinte: Dupa cum am mentionat mai sus, sunt o persoane intelegatoare si rabdatoare. Imi place sa ajut pe oricine si sa ii invat anumite lucruri. Timpul liber il petrec cu bicicleta si in mare parte pe Minecraft.

13. (SCENARIU) Să spunem că ești pe server și un om înjură în chat, altul îți dă mesaj privat cum că în joc este un codat, altul spamează chat-ul, iar un alt jucător îți spune să chemi un Operator pentru a rezolva un bug. Cum reacționezi (toate cele de mai dinainte se întâmplă în același moment): In primul rand as sanctiona persoane ce spameaza chat-ul fiindca spam-ul enerveaza cel mai mult jucatorii, apoi pe cel care injura, urmand sa ma ocup de jucatorul cu hack, daca chiar are hack ii voi face o reclamatie pe forum. Apoi incerc sa contactez un operator in legatura cu bug-ul respectiv sau il raportez pe forum.

14. (SCENARIU) Un jucător te întreabă despre un lucru confidențial al server-ului pe care tu îl știi. Cum procedezi?: Ii explic jucatorului ca nu ii pot spune acest lucru fiindca este confidential si nu il pot spune.

15. (SCENARIU) Vezi un membru al personalului că acordă o pedeapsă incorectă. Cum ai acționa în postură de Jucător? Dar de Helper?(Argumentează). In postura de jucator i-as expica ca a acordat o sanctiune gresita si i-as recomanda sa mai citeasca modelul de utilizare comenzi. In postura de helper as actiona la fel, si i-as corecta eu greseala daca am acces.
16. Comentarii adiționale: Activ 😉

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pro:

DAR

Mai ai de lucrat la comportamentul tau overall. Nu sunt singurul din staff care se plange de asta. Daca este sa intri in echipa staff trebuie sa te maturizezi. Sa nu mai pui la suflet fiecare vorba aruncata pe un chat, sa ierti staff-ul sau donatorii daca gresesc (suntem oameni cu totii pana la urma) precum si jucatorii. Nu trebuie sa aplici o sanctiune imediata. Playerul nu va invata nimic daca zice ca un jucator are hack pe chat, acesta primind mute. Consideri ca el a inteles ce a facut gresit? Trebuie sa ajuti jucatorii, sa ai rabdare cu ei. Sper sa nu-mi regret votul si sa te schimbi chiar daca nu ajungi in echipa noastra. Multa bafta.

• Nu îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Chiar dacă nu sunt staff... Pararea mea este ca nu ar fi bine sa intri în staff, esti prea toxic dacă un jucător/donator/staff greseste tu nu trebuie sa faci reclamație imediat... Poti sa le zici ca au greșit,dar tu nu

Tu ii vânezi pe toți

mi-ai făcut mie reclamație ca am făcut prelungire.. Nu meriți în staff ești prea toxic ❤️

• Îmi place 1
  • Ador 3
  • Nu îmi place 1
  • Haha 2

Partajează acest post

Link spre post
La 15.08.2019 la 22:40, BloBox a spus:

DAR

Mai ai de lucrat la comportamentul tau overall. Nu sunt singurul din staff care se plange de asta. Daca este sa intri in echipa staff trebuie sa te maturizezi. Sa nu mai pui la suflet fiecare vorba aruncata pe un chat, sa ierti staff-ul sau donatorii daca gresesc (suntem oameni cu totii pana la urma) precum si jucatorii. Nu trebuie sa aplici o sanctiune imediata. Playerul nu va invata nimic daca zice ca un jucator are hack pe chat, acesta primind mute. Consideri ca el a inteles ce a facut gresit? Trebuie sa ajuti jucatorii, sa ai rabdare cu ei. Sper sa nu-mi regret votul si sa te schimbi chiar daca nu ajungi in echipa noastra. Multa bafta.

• Nu îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post