Se încarcă...
Play.Mc-Ro.Ro
Click to copy IP
Se încarcă...
discord.gg/playsquad
Click to join
Avatar
Bine ai venit pe Play.Mc-Ro.Ro!
Pentru a te alătura comunității noastre trebuie să te înregistrezi!
Internet Explorer: Internet Explorer is not supported. Please upgrade to a more modern browser.
Acceptat Reclamatie new_daily
Subiect blocat
EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

1. Nickname-ul tău: EveWitch

2. Nickname-ul celui reclamat: new_daily

3. Secțiunea pe care a abuzat:  OneBlock 

4. Motivul pentru care îl reclami:  Abuz de grad . 

5. Dovada:  https://imgur.com/a/6YQNAjd

6. Comentarii adiționale: 
Regulamentul ar trebui schimbat pentru multe chestii care detin categoria de "mute", o sa fac o propunere pe discord care as aprecia sa se schimbe, macar pe unele sectiuni sa fie diferit avand in vedere ca pe oneblock numa 5-6 vorbesc pe chat si restu is afk sau au 2 conturi pe server . 
Also conturile mele is EveWitch / Supreme03 / PanameraGTS, se poate vedea in poze ca se da mute la greu, sunt mai multe mute-uri date pe parcursul a cateva ore, Date de new daily si andyqwerty, o sa fie si reclamatie pt el in curand :) 



Ultima editare: Acum un an
new_daily Membru
31 mesaje
3 subiecte
Badges: 0
Acum un an

Dovada poza 1: https://imgur.com/a/zF9Hms6
Dovada poza 3: https://imgur.com/a/0oquEbr

Vorbele tale subliniate cu rosu de mai sus nu mi-au fost adresate doar mie, ci tuturor donatorilor, donatori care se pot ofensa de la vorbe ca acestea si o cearta poate incepe, deci am decis sa te sanctionez.

Dovada poza 5: https://imgur.com/a/8YYmxEu

In poza 5 se vede clar cum ai facut glume jignitoare la adresa lui Andyqwerty, deci te-am sanctionat.


Dovada poza 7: https://imgur.com/a/oR5h8ic

In poza 7 se vede ca, dupa ce am corectat anticheatul pentru ca mi-a dat mute pentru "Am ramas prost", ai spus in chat "Opa, reclamatie ez", deci te-am sanctionat cu mute 20m.


Despre restul pozelor nu am ce spune, pentru ca fie sunt dubluri, in cazul pozei 2, fie nu au nicio relevanta, asa cum sunt pozele 4 si 6.



EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

:))) ma faci sa rad, mai ales la poza 7 cum zici tu, ba vere cum adica sa corectezi anti cheat ? Ti-a dat mut stai cu mute 20 min ca ai scris "prst", asa ca stai mute 20 min, nu ma iei tu ca dai unmute singur, imi dai mie mute si gata, ce inseamna asta :)) nu abuz ? 
la ultima poza pana si bujinita ala spune asta :)), speultima poza cum ne laudam ca ai prieteni sus care sa iti scoata banu .. 
Mute pe motiv de glume ca am scris ca se dute pe scaun face cips si in pat sosuri, wow deci chiar e mute de glume foarte vulgar si toate cele, daca faceam glume de cum era mama lui moarta si restu mai ziceam, dar am facut o gluma cu cips si sos, chiar se merita mute nu am ce sa zic. 
Dupa alta poza cu " mute pentru jignire , frate nu se mai poate " se poate observa cum am si scris ca e defapt o ironie si automat " instigare la cearta " care cearta ca dupa ce am primit mute nici nu s-a discutat despre acel lucru, instigare la cearta ar fi cand o cearta chiar se incepe din cauza la ce am scris, si nu s-a inceput nimic si lumea nici nu le-a pasat ce acel lucru, alt mute inutil care este dat prin abuz, Cu toate ca ala a spus ca un player e "Braindead" ceea ce este o insulta, nu a fost sanctionat :) Ce inseamna asta ? Simplu, Te focusezi sa dai mute pe o persoana si nu iti pasa de restu, adica lu ala nu ii dai mute ca jigneste, dar eu care fac o gluma cu cips, spun pe chat ca merita mute pt insulte si tot nu ia mute, dar eu primesc pt instigare si lista continua, este efectiv logic si se vede clar cum ca dai focus pe mine :)) dupa alta poza cu "faceti ce vreti, mentalitatea bate filmu " mute pentru instigare la cearta, Ce am instigat vere ? am spus faci ce vrei tu ca mentalitatea bate filmu, efectiv e un ending la ce am scris, nu este un start la ceva, cu asta am inchis o vorba, nici decum sa incep una, Inca odata mute inutil deoarece nu avem scoala vere, si ca suntem admini de la 14 ani, si normal ca stam sa abuzam pe jocuri ca altceva nu avem ce face . 
Prin urmare, is muturi inutile si niciun mut nu mi se pare sa fie dat corect in totalitate, Numa voi stiti cum va "ofensati" prin acele cuvinte, Nu mai vorbim ca "coaie" este cuvant vulgar, si nimeni de pe aici din ce observ iese pe afara si vorbeste cu prietenii / tovarasi etc cu "ce faci coaie", cuvantul ala efectiv nu ofenseaza pe NIMENI, nu este un cuvant ofensator, si mai ales ca nu conteaza cum o spui atat timp cand acel cuvand inseamna ACELASI LUCRU, la fel cum e si mama ta -> ma-ta  ( vorbeste cu ma-ta ce facem de mancare ) ca si exemplu . 
Cum am mai zis si sus, Regulamentul trebuie dat cu exemple si explicatii pentru ca voi pustanii de sunteti admini, nu stiti frate cum si ce fel, cu toate ca aceleasi chestii le faceti zilnic si nici nu va dati seama ca le faceti . 
In orice caz se vede ca in toata discutia pe chat de acuma 2 zile a fost total impotriva mea, tu cu andyqwerty incat sa dati mute si mute pana vi s-a luat, acuma sa vedem si ce face "prietenii aia de sus" la aceste 2 reclamatii impotriva ta si a prt tau andy, 



new_daily Membru
31 mesaje
3 subiecte
Badges: 0
Acum un an

Pentru ca am decis sa nu te sanctionez de la inceput pentru gluma cu cipsul, am decis sa iti fac o reconstituire, deoarece nu am ss, ca sa intelegi si tu de ce ai luat mute.

 

Andyqwerty: "Am cont de o saptamana aici"

Tu: "Ai stat o saptamana pe scaun? Pai si cum nu ai facut cipsuri la cur?"

Andyqwerty: "Aa, pai am stat si in pat. Mi-ar fi murit spatele doar pe scaun"

Tu:" Aa, deci ai stat pe scaun si ai facut cipsu, apoi te-ai dus in pat ca sa faci si sosu"

 

Vorbele tale sunt in afara contextului pe care mi l-ai prezentat mai sus. Ai facut o gluma jignotoare si de-a dreptul scarboasa si te astepti sa nu fii sanctionat? Vorbele tale de mai sus sunt toatal anapoda si ampulea, ca sa vorbim si noi baieteste. Vorbe fara niciun sens. Cat despre partea cu prietenii de sus, vreau sa te informez ca un staff nu poate fi sanctionat pe server. Pentru ce am facut am primit avertisment 1/3, pentru ca eu trebuie sa dau sanctiuni pe server. Si legat de fapta cu unmuteul, cred ca ai vazut si tu ca nu imi dau doar mie unmute dupa ce mi-am luat mute pe nedrept, dupa cum se vede si in poza ta ca am luat mute pentru "am ramas prost", ci si celorlalti jucatori. Dupa cum am spus, vorbe si situatii in afara contextului, adica vorbe anapoda si ampulea. O seara buna.

 



Ultima editare: Acum un an
EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

Asta e o scuza, Si eu primesc mute pentru ca scriu "prost" si stau 20 de minute, asa ca stai si tu lafel cu aceeasi pedeapsa cum stau toti playerii, ca nu toti au acces la /unmute, Daca nu iti convine da mesaj la "prietenul tau de sus" si spune i sa scoata aceasta chestie de automute, Cat despre celalate chestii se pare ca nu ai comentat asa ca presupun ca iti asumi vina, avand in vedere ca ai luat doar un caz, In cazul in care nu ma "halesti" ai /ignore si gata 
Problema este ca ati dat cred ca mute in 2 ore de v-ati saturat pe motive proaste care nu is in totalitate bine date . ca urmare eu propun sa iei out, Nu stiu cum accepta baietii astia admini de 14-15 ani . Nu mai vorbim cand efectiv ai dat vro 2-3 mute-uri pentru "instigare la cearta" care nu instiga nimic, nu am injurat,jignit nu nimic incat sa provoc o cearta si nici nu s-a produs una dupa ce am scris eu acea propozitie, ca urmare un mute abuziv doar ca sa iti faci fetish-ul . 



Ultima editare: Acum un an
new_daily Membru
31 mesaje
3 subiecte
Badges: 0
Acum un an

Ti-am scris si iti voi mai scrie. Nu e vina mea ca anticheatul functioneaza prost. Stii si tu, pentru ca din cate imi aduc aminte si tie ti-am dat unmute, ca eu dau unmute la toata lumea cand vad ca s-a dat un mute gresit din cauza anticheatului. Cat despre celelalte argumente, iti pot spune ca reclamatiile nu sunt facute ca sa iti exprimi tu opinia si sa propui schimbari sau remove-uri.



EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

Hai ca ai dat unmute daca e.. 



justg0d_ Membru
179 mesaje
2 subiecte
Nume : Antonio
Vârstă: 17
Vechime: 2016.
Ocupații: Football si in mare parte tot ce tine de calculatoare.
Badges: 1
Acum un an

New_daily a fost avertizat. Si te-as ruga sa ne respecti si noua standardele, nu-ti cerem mult, decat sa pui si tu o dovada fullscreen.



x 1