Se încarcă...
Play.Mc-Ro.Ro
Click to copy IP
Se încarcă...
discord.gg/playsquad
Click to join
Avatar
Bine ai venit pe Play.Mc-Ro.Ro!
Pentru a te alătura comunității noastre trebuie să te înregistrezi!
Internet Explorer: Internet Explorer is not supported. Please upgrade to a more modern browser.
Respins Reclamatie new_daily
Subiect blocat
EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

1. Nickname-ul tău: EveWitch

2. Nickname-ul celui reclamat: new_daily

3. Secțiunea pe care a abuzat: OneBlock

4. Motivul pentru care îl reclami: Ban nejustificat / Incorect dat . 

5. Dovada:  https://imgur.com/a/2xz7ddG 

6. Comentarii adiționale: 
Backstory: Eram cu vladut si vorbeam cu el, Eu si cu el fiind mai "Bogati" pe server am decis sa ajutam playerii incepatori care cereau niste banuti pentru inceput, Eu cu el am decis sa facem ceva interactiv cu playerii incat sa fie unpic de fun,concurenta si sa ii ajutam si pe incepatori, Totul a inceput de la o fapta buna, Zis si facut am "Finantat" acest "event" deoarece eu sunt "bogat" si imi permit, tot ce treabuia sa faci era sa scrii un cuvant spus de el si cine spunea primul primea premiul de 10k, iar bineinteles domnu' daily s-a trezit sa ii dea ban, ca prin urmare astept si pozele lui ca "dovada" + aparearea lui in acesta reclamatie.  Prin cele spuse acesta nu este deloc un "EVENT" deoarece un event ca definitie este un event global de tip give-all care nu consta neeaparat in bani cat si in iteme. 
Conform regulamentului 15 citez : " 15. Sa faceti un event neautorizat de catre un operator (spre exemplu "Fac give-all la spawn" )  "  Acesta nu a facut nici un event de tip "give-all" care are ca aspect definitia la event, Ci doar este un fel de ajutor printr-un tip de joc amuzant prin care poti scrie rapid cuvantul spus de vl1d si primesti  10k . 
Prin urmare ce a facut vl1d este total diferit de ce inseamna "EVENT" sau ce justifica regula 15 din regulament, Prin urmare vl1duk2 ar trebui sa primeasca unban iar new_daily ultimul avertisment ( Spre cunoasterea mea el are deja 2/3 avertismente, adica remove ) ca mica glumita din pacate vl1duk nu are prieteni acolo sus incat sa primeasca unban cum a facut si new_daily, cu costul a unui avertisment .

P.S: Nu stiu daca vlad este responsabil ca el sa faca acesta reclamatie deaorece catre el a fost folosite comenzile, Dar in apararea noastra este ca el are niste probleme in momentul de fata si nu poate sa faca reclamatia, niste detalii personale, mai pe scurt la dat masa afara de la pc si l-a certat etc . Asa ca am decis sa fac eu reclamatia, avand in vedere ca acest lucru ne implica pe amandoi si amandoi am fost pe discord si toate cele, practic e prietenul meu, am asistat la acest lucru si mi se pare normal si logic ca sa pot sa fac reclamatie chiar daca nu eu am fost victima. cum e si irl unde poti sa faci reclamatie indiferent ca esti sau nu victima unei fapte :) 



Ultima editare: Acum un an x 2
new_daily Membru
31 mesaje
3 subiecte
Badges: 0
Acum un an

https://imgur.com/a/vOGkxv9

Tin sa iti spun ca exemplul din regulament este doar un exemplu, nu o definite.

Raspuns la P.S: Ai dreptate aici, oricine poate sa faca reclamatie, dupa cum ti-am spus si pe sectiune. Tine-o tot asa, ajuta-i pe ceilalti! Bafta!



EveWitch Donator Donator Donator Membru
19 mesaje
7 subiecte
Badges: 1
Acum un an

Eu ti-am dat definitie la ce inseamna event in general, iar exemplul pus de ei este cel mai bun exemplu a ce inseamna un event, care ti-am spus deja ca este un moment in care se da iteme + bani de tip GIVE-ALL, ce faceam eu cu vlad nici nu era event, give-all, nu dedeam iteme, nu se aduna nimeni in spawn etc
P.S pe server in fiecare 10 minute ceva de genul este exact acelasi lucru, si ala nu este EVENT, este un fel de minigame sau ceva de genul ... si se da 500 de bani daca ai noroc, daca nu iti da gheata frt, wow ce minigame sau "event" cum o numesti tu.. 



justg0d_ Membru
179 mesaje
2 subiecte
Nume : Antonio
Vârstă: 17
Vechime: 2016.
Ocupații: Football si in mare parte tot ce tine de calculatoare.
Badges: 1
Acum un an

Respins teoretic, insa new_daily a fost anuntat ca va permit sa faceti astfel de evenimente pentru a ajuta jucatorii de pe sectiune.